C-tým mužů, který je složen z juniorů a mladých hráčů zahájil sezónu výjezdem do dalekého Slavičína a Hluku. Výjezd to byl z 50% úspěšný, když se třebíčskému podařilo přivézt jedno vítězství.

SK Slavičín - TJ Třebíč C 78:60

Body a sestava: Prodělal 14, Skála 14, Obršlík 12, Nováček 10, Hospůdka 8, Čeloud 2, Holuša.

První zápas třebíčského C-týmu, značně oslabeného o podkošové hráče a rozehrávače se odehrál ve vzdáleném Slavičíně. I přes počáteční vedení, se na mladých hráčích projevili nezkušenosti, které byly nejvíce vidět na obranné polovině. Na straně útočné byly největším soupeřem třebíčských křivé obroučky, které byly ještě v horším stavu než v minulé sezóně.

I přesto, že o výsledku bylo již víceméně rozhodnuto v polovině utkání, tak v poslední čtvrtině třebíčští zabrali a zlepšili nejen obranu, ale povedlo se jim dát několik bodů z nájezdů, ale i střelbou za tři. Konečný výsledek tak ne úplně odpovídá bojovnosti a zlepšené hře, kterou třebíčští ke konci předvedli.

Za zmínku pak již stojí jen obří pizza, kterou si novopečený kapitán a pendl Skála v Hluku objednal a noc tak prostonal.

TJ Spartak Hluk - TJ Třebíč C 48:50

Body a sestava: Skála 18, Novák D. 11, Nováček 10, Hospůdka 6, Obršlík 3, Prodělal 2, Čeloud, Holuša.

I přes porážku v prvním zápase, třebíčský tým nebyl nijak zvlášť na zápas proti Hluku nervózní. To bylo hlavně způsobené příjezdem důležitého podkošového hráče Davida Nováka.

Začátek první čtvrtiny vyšel krásně pro hostující Třebíč, kdy se zejména za trojkovým obloukem prosazoval Aleš Skála, avšak po timeoutu Hluku (5:15) se domácí chytli a otočili skóre na 16:15.

Druhá čtvrtina třebíčským moc nevycházela, a to zejména na útočné polovině, kdy docházelo ke zbytečným ztrátám a nepřesnostem a k tomu docházelo i k chybám v obraně. I přes ne moc povedenou čtvrtinu třebíčští ztráceli stále pouze bod 26:25.

Třetí čtvrtina v podstatě kopírovala čtvrtinu druhou s tím rozdílem, že se v obraně více dařilo zastavovat nájezdy domácích a v útoku více padali koše. Skóre však stále vypadlo lépe pro domácí Hluk 37:36.

Do poslední čtvrtiny dali třebíčští vše, co mohli. Výborná obrana zastavovala nájezdy a přitěžovala střeleckým pokusům soupeřů. Na útočné polovině vynikali třebíčští především týmovou hrou a v klíčových momentech se prosadili pendlové Novák a Skála.

V dramatické koncovce, kdy se nepodařilo vedení hostů trestnými hody navýšit, se do posledního útoku vrhnuli domácí. Ti však v posledních 12 vteřinách nedokázali najít vhodnou střeleckou pozici, a tak po obranném doskoku hrajícího trenéra Prodělala bylo o zápase rozhodnuto.

Céčko si tak stejně jako minulou sezónu nedokázal poradit se Slavičínem, avšak cenné vítězství proti Hluku získal. Za 14 dní je čeká premiéra na domácím hřišti proti Mikulovu a Kroměříži.