Mladý C-tým mužů má za sebou další hrací víkend, tentokrát na palubovkách Sokolů z Bystřice nad Pernštejnem a Podolí. Bohužel ani jedno utkání nepřineslo vítězství, ale mladý třebíčský tým aspoň nasbíral cenné zkušenosti, které se budou jistě hodit do dalších bojů.

Sokol Bystřice nad Pernštejnem - TJ Třebíč C 87:50

» statistika a komentář

Body a sestava: Skála 12, Lenikus 11, Šeda 10, Nováček 9, Bayarmagnai 6, Hospůdka 2, Čeloud, Prodělal.

Sobotní soupeř čekal na třebíčské céčko v Bystřici nad Pernštejnem. Už na samotném začátku soupeř překvapil výrazně malou, úzkou tělocvinou, kde trojkový oblouk končil na 45°.

Domácí již od začátku zvolili taktiku zónové obrany, která jim na jejich domácím malým hřišti vyhovuje. I přesto se však podařilo třebíčským tuto obranu narušovat úspěšnou střelbou, zejména ze střední vzdálenosti.

Problém ale nastal pro hostující tým v obraně, když se v útoku Bystřice chytla několika úspěšnými pokusy za tři body a vedení si vzala na svou stranu. Na konci první čtvrtiny, tak prohrávali třebíčští o 9 bodů.

To se však změnilo ve druhé čtvrtině. Střelba byla nepřesná, stejně tak i nájezdy. Tyto chyby trestal soupeř opět velmi úspěšnou střelbou za trojkovým obloukem (10 trojek). O poločase tak C-tým ztrácel již 20 bodů.

Třetí čtvrtina se nesla v tom samém duchu akorát s tím rozdílem, že se třebíčští více trefovali ze střelby a proměňovali nájezdy. Výrazné vedení si soupeř již pohlídal až do samotného závěru, a tak se na konci zápasu mohl domácí tým radovat z vítězství, zatímco zklamaný třebíčský tým jel domů s vidinou toho, že zítra na ně čeká o mnoho těžší soupeř.

Kaňkou na celém zápase zůstává i velmi zvláštní zápis domácího stolku, který se nepodařilo celou cestu domů třebíčským rozluštit.

Sokol Podolí - TJ Třebíč C 99:52

Body a sestava: Šeda 31, Skála 12, Hospůdka 4, Lenikus 3, Obršlík 2, Bayarmagnai, Čeloud, Nováček, Prodělal, Veleba.

Nedělní zápas se odehrál v Podolí u Brna v místní sokolovně. Tento soupeř z čela tabulky byl proti hostující Třebíči jasným favoritem.

Stejně jako na začátku sobotního zápasu i tady byl úvod utkání vyrovnán, kdy se hostům dařilo skórovat a dobrou obranou zastavovat útoky soupeře. Bohužel ke konci první čtvrtiny se dostal soupeř do varu a odskočil na vedení 30:13.

Céčko, které vědělo, jak silný soupeř na něj dnes čeká se nenechalo vykolejit a usilovně pokračovalo ve hře. Na útočné půlce se však dokázalo po celý zápas prosadit jen pět hráčů, kdy dvouciferného skóre dosáhl pouze Šeda a Skála.

Dobrá obrana Podolí tak způsobila, že se útok třebíčských v podstatě zastavil. Tento zkušený tým poté dokázal úspěšně nabourávat obranu hostů, a tak se rozdíl ve skóre čím dál tím více natahoval ve prospěch Podolí. V poločase tak vyhrávali domácí 56:24.

Během pauzy se hosté shodli, že tento zápas nejspíš nevyhrají, ale rozhodli se neprohrát o více jak 50 bodů. Podolí si ve druhé půlce hry zkušeně hlídalo své vedení a postupně i navyšovalo, avšak hranici 100 bodů a rozdílu ve skóre 50 bodů se jim pokořit nepodařilo. Z vítězství se stejně jako v sobotu mohli tak radovat domácí hráči.

Céčko však jelo domů opět o něco zkušenější. Jestli tyto zkušenosti dokáže třebíčský tým zúročit se uvidí za dva týdny opět na palubovce soupeře. Třebíčští zajíždí k těžkému protivníkovi z Moravské Nové Vsi.