Céčko zažilo povedený víkend, když si připsalo důležitá vítězství nad soupeři z Hluku a Slavičína. Příští týden vyrazí třebíčský tým na palubovku béčka Kroměříže a Mikulova.

TJ Třebíč C - TJ Spartak Hluk 80:48

Body a sestava: Obršlík 21, Skála 19, Novák D. 17, Mahdalík 9, Bayarmagnai 6, Bulíček 4, Nováček O. 4.

První z víkendových domácích zápasů hráli třebíčští proti Spartaku Hluk. Tohoto soupeře se podařilo na jejich domácí palubovce porazit, avšak pouze o dva body. V sestavě domácích chyběl hráč základní pětky Štěpán Hospůdka a na marodce se objevil také hrající trenér Vilém Prodělal, jenž přinášel do týmu tolik cenné zkušenosti. K třebíčským však přibyl nový pendl z B-týmu Jakub Mahdalík, který dokázal na pozici rozehrávače výborně dirigovat hru.

Již první čtvrtina se vyvíjela pro třebíčský tým velmi slibně, kdy se podařilo výbornou obranou zastavovat útoky soupeře a kolektivním výkonem v útoku navyšovat rozdíl ve skóre. Na konci první čtvrtiny tak vedl C-tým o 11 bodů.

Druhá čtvrtina kopírovala první a domácí si dokázali postupně navyšovat vedení, a tak se mohli o poločase radovat z příznivě vypadajícího stavu 42:21.

Ve čtvrtině třetí soupeř zabral, domácí se dopustili několika chyb v obraně, což způsobilo snížení jejich vedení. Po timeoutu trenéra Janíka se však tým vzpamatoval, v obraně i útoku zabral a vedení se mu podařilo opět navýšit na 57:39.

Poslední čtvrtina se nesla ve znamení skvělé obrany třebíčských a totálního kolapsu útoku hostů. Za celou čtvrtinu domácí dovolili pouze 9 bodů, zatímco sami zaznamenali na útočné polovině 33 bodů. Mohli si tak připsat další cenné vítězství a připravit se na nedělní utkání se Slavičínem.

TJ Třebíč C - SK Slavičín 84:73

Body a sestava: Obršlík 23, Skála 17, Novák D. 13, Mahdalík 10, Hospůdka 8, Nováček O. 6, Bayarmagnai 5, Bulíček 2.

Slavičín dokázal hned v prvním utkání sezóny céčko porazit, a tak bylo vítězství na domácí půdě více než povinné. Zápas začal dobře, kdy otevřel skóre úspěšnou střelou za tři Skála a hned na to Novák dokázal skórovat po útočném doskoku.

Po úvodním třebíčském náporu, když skóre bylo 11:2 pro domácí, tak se soupeř ze Slavičína chytl a několika úspěšnými útoky vedení domácích téměř vymazal. Ke konci první čtvrtiny třebíčský tým vedl tak o pouhé tři body.

Do druhé čtvrtiny se domácí vzpamatovali, povedlo se přitvrdit v obraně a opět týmovým útokem dokázali druhou čtvrtinu vyhrát a o poločase tak vést o 10 bodů.

Stejně jako v předchozím zápase i zde byla třetí čtvrtina pro domácí tým kritická, kdy soupeř několika rychlými útoky smazal vedení na pouhé 3 body. Byl to však opět trenér Janík, který si během hluchého místa třebíčských vzal oddechový čas a dokázal mladý tým uklidnit. Třebíčští po time-outu nedovolili soupeři ani bod a vedení se jim povedlo navýšit na 6 bodů.

Začátek poslední čtvrtiny bohužel opět nevypadal pro třebíčské dobře, avšak po úspěšných střelách domácích hráčů Obršlíka, Nováka a Skály se vedení podařilo udržet a i přes závěrečný nápor soupeře si třebíčští vítězství pohlídali. Poprvé tak vyhrálo třebíčské céčko dva zápasy v řadě a tento mladý nasbíral další cenné zkušenosti, které se bude snažit využít do dalších zápasů.

Mezi nejúspěšnější střelce se tento víkend dokázal zapsat Vilém Obršlík, který za oba zápasy zaznamenal přes dvacet bodů, úspěšně mu sekundovali již tradičně pendlové Novák a Skála.