Další cesta do Východních Čech čekala na basketbalisty Třebíče, kteří chtěli zaskočit silné týmy z Pardubic a Chrudimi. I přes dobré výkony se jim to nakonec těsně nepodařilo.

Tesla Pardubice - TJ Třebíč 78:68

Body a sestava: Novák J. 14, Sladký 12, Novák T. 10, Janík 8, Špaček 7, Černý D. 6, Vrtal 6, Černý R. 5.

V sobotní odpoledne přijelo třebíčské áčko na palubovku pardubické Tesly. Oslabenou sestavu třebíčských posílili mladí odchovanci, sourozenci Novákové, kteří nastupují za juniorský a prvoligový tým BK Pardubice. Třebíčští využili brzkého příjezdu a dřívějšího příchodu do haly než domácí tým, aby oba noví hráči mohli absolvovat rychlokurz třebíčských útočných signálů.

Úvod utkání nabídl vyrovnanou hru. Zlom nastal ve druhé polovině prvního dějství, kdy dobře hrající Tesla odskočila třebíčským (23:14). Tato část zápasu se ukázala jako klíčová, protože od té doby si tento náskok domácí zkušeně kontrolovali. Třebíčští střídali dobré pasáže s těmi slabšími. A právě chyby hostů, dokázala Tesla trestat. V poločase tak Třebíč ztrácela 13 bodů (45:32).

Obraz hry se nezměnil ani po změně stran. Tesla měla zápas pod kontrolou a veškeré snahy třebíčských o obrat dokázala odrazit. Před poslední desetiminutovkou drželi pardubičtí dvojciferný náskok (65:53).

Ani v závěrečné čtvrtině se nic nezměnilo. Domácí tým disponoval velkou silou pod košem, ale zároveň byl nebezpečný i zpoza trojkového oblouku, když hostující konto zatížil celkem 11 trojkami. Po zásluze tak dovedl zápas do vítězného konce v poměru 78:68.

Sokol BK Chrudim - TJ Třebíč 69:64

Body a sestava: Vrtal 17, Novák J. 14, Janík 10, Špaček 7, Černý R. 6, Novák T. 6, Sladký 4, Černý D., Ferdan.

V nedělní dopoledne zavedl program druhé ligy áčko o pár kilometrů dál, kde třebíčské hostila Chrudim. Vstup do utkání se třebíčským vůbec nepovedl a Chrudim se dostala do rychlého vedení 12:2. Domácí se snadno získaným náskokem uspokojili, naopak hosté se vzpamatovali a šňůrou 8 bodů v řadě se vrátili do zápasu. Přesto po první čtvrtině na soupeře ztráceli (21:14).

Ve zlepšeném výkonu pokračovali třebíčští basketbalisté i ve druhé čtvrtině, kdy se poprvé v zápase dostali do vedení. To si bohužel nedokázali přenést do druhého poločasu, když v úplném závěru si domácí trojkou s klaksonem vzali vedení zpět (38:37).

Vyrovnaná bitva pokračovalo nadále. Oba týmy si toho byly vědomy, a tak byla vidět zvýšená agresivita v obraně. Skóre 53:49 po třech čtvrtinách slibovalo závěrečné dramatické vyvrcholení. Toho se diváci skutečně dočkali. Přestože vstup do poslední čtvrtiny zvládla lépe Chrudim, hostující Třebíč se nevzdala a náskok domácích dokázala opět smazat. Dvě minuty před koncem bylo vyrovnáno 59:59.

Úplný závěr se však třebíčským, stejně jako minulý hrací víkend, bohužel nevydařil. Třebíčští se v důležitých závěrečných útocích na rozdíl od domácího týmu neprosadili. Museli pak přistoupit k taktickým faulům. Domácí se však v koncovce duelu dokázali zkoncentrovat na důležité šestky a nedovolili třebíčskému týmu překvapení. Chrudim se tak mohla radovat z vítězství 69:64.

Třebíčští se pokusí navázat na zlepšené předvedené výkony a zlepšit nelichotivou výsledkovou bilanci za tři týdny na domácí palubovce. V sobotu 13.11. budou třebíčští hostit v důležitém souboji Mladou Boleslav a v neděli 14.11. zatím suverénní Liberec.