Po odložených venkovních utkáních z důvodu karantén a velké marodky se třebíčští basketbalisté znovu představili na domácí palubovce. Soupeři jim byly opět týmy z Východních Čech, kdy nejdříve v sobotu se utkali s Chrudimí a o den později s Pardubicemi.

TJ Třebíč - Sokol BK Chrudim 59:85

Body a sestava: Šeda 12, Novák J. 10, Novák T. 10, Černý D. 7, Černý R. 7, Špaček 5, Vrtal 4, Čermák 2, Sladký 2, Bačík, Novotný.

I přes zdravotní problémy, které v posledních týdnech komplikovaly přípravu třebíčských basketbalistů, se nakonec k zápasu sešla početná sestava domácích. Ta čelila zkušenému týmu z Chrudimi. Vzhledem k tomu, že v první polovině ligové soutěže na palubovce tohoto soupeře třebíčské áčko do poslední minuty sahalo po vítězství, cítili domácí šanci na úspěch.

Ta se však velice rychle rozplynula. Dva rychlé úspěšné tříbodové pokusy hostů v úvodu utkání jakoby předznamenaly, jak se celý zápas bude vyvíjet. Domácí se trápili na obou stranách hřiště. V útoku dělali příliš mnoho chyb, a když už si třebíčští vytvořili volnou pozici, nebyli schopní ji proměnit. Naopak v pohodě hrající hosté zakončovali s vysokou úspěšností a do konce první čtvrtiny si vytvořili pohodlný náskok (8:25).

Zlepšení v třebíčské hře nenastalo ani ve druhé části hry. Zápas pokračoval ve stejném duchu. Na třebíčských byla vidět nesehranost a v poločase už byl mezi oběma týmy propastný rozdíl 31 bodů (18:49).

Až po změně stran přišlo alespoň mírné zlepšení domácího týmu. Díky zvýšení bojovnosti na obranné polovině a pod košem soupeře dokázali třebíčští vyrovnat hru. Bohužel se nadále střelecky trápili, a to jim nedávalo naději něco se zápasem udělat. Před poslední čtvrtinou dokázali náskok stáhnout pouze o jediný bod (35:65).

Bylo tak jasné, že poslední čtvrtina už se bude pouze dohrávat. Třebíčští se v ní chtěli alespoň zlepšeným výkonem odrazit směrem k nedělnímu zápasu. To se částečně povedlo, když si připsali dílčí úspěch v podobě vyhrané čtvrtiny. Ani to však nepomohlo třebíčským odvrátit debakl, když konečné skóre skončilo 59:85 ve prospěch Chrudimi.

TJ Třebíč - Tesla Pardubice 58:84

Body a sestava: Sladký 16, Vrtal 14, Čermák 6, Novák J. 6, Novák T. 6, Černý R. 4, Novotný 3, Bačík 2, Šeda 1, Černý D., Špaček.

V neděli se třebíčští utkali s pardubickou Teslou. Vstup do utkání tentokrát domácí zachytili. V útoku si třebíčský tým půjčoval dobře balon a vytvářel si volné pozice. Bohužel střelecké prokletí se domácím stále nedařilo prolomit.

Každý neúspěšný střelecký pokus přinášel nervozitu do rukou třebíčských, kteří dobře věděli, že už potřebují zapsat na domácí palubovce vítězství. A tak přišla hluchá pasáž ze strany domácích, kterou hosté dokázali využít a svému soupeři bodově odskočit (11:21).

Ve druhé čtvrtině mohli diváci sledovat snahu domácích vrátit se do zápasu, ale na každý jejich pokus dokázali pardubičtí zareagovat a do druhého poločasu tak vstupovali hosté s náskokem 11 bodů (26:37).

Ve druhém poločasu už to byla ze strany třebíčských velká křeč. Když se k tomu přidaly čtyři slepené trojky hostujícího týmu, rázem bylo po zápase. Po třiceti odehraných minutách vzrostl náskok hostů na 21 bodů (42:63).

Stejně jako v sobotu tak bylo při pohledu na trápící se domácí jasné, že závěr zápasu se bude pouze dohrávat. Smutnou tečkou za nepovedeným víkendem třebíčského áčka pak bylo zranění Honzy Sladkého.

Třebíčští basketbalisté si tak zapsali další vysokou porážku v poměru 58:84. Třebíčské áčko nešťastně vstoupilo do roku 2022, kdy si připsalo v důležitých domácích zápasech 4 porážky. Nedokázalo tak navázat na nadějné výkony z první poloviny ligového programu.

Za dva týdny cestují třebíčští na palubovky soupeřů. Nejprve v sobotu přivítá třebíčské lídr tabulky z Liberce. O den později je bude hostit soupeř z opačného konce tabulky z Mladé Boleslavi. Mezitím jsou ještě v řešení termíny dohrání odložených zápasů proti Brandýsu nad Labem a Kolínsko-kutnohorským basketbalovým klubem.