69:64
(21:14, 17:23, 15:12, 16:15)
Sokol BK Chrudim TJ Třebíč
Komentář k zápasu:

V nedělní dopoledne zavedl program druhé ligy áčko o pár kilometrů dál, kde třebíčské hostila Chrudim. Vstup do utkání se třebíčským vůbec nepovedl a Chrudim se dostala do rychlého vedení 12:2. Domácí se snadno získaným náskokem uspokojili, naopak hosté se vzpamatovali a šňůrou 8 bodů v řadě se vrátili do zápasu. Přesto po první čtvrtině na soupeře ztráceli (21:14).

Ve zlepšeném výkonu pokračovali třebíčští basketbalisté i ve druhé čtvrtině, kdy se poprvé v zápase dostali do vedení. To si bohužel nedokázali přenést do druhého poločasu, když v úplném závěru si domácí trojkou s klaksonem vzali vedení zpět (38:37).

Vyrovnaná bitva pokračovalo nadále. Oba týmy si toho byly vědomy, a tak byla vidět zvýšená agresivita v obraně. Skóre 53:49 po třech čtvrtinách slibovalo závěrečné dramatické vyvrcholení. Toho se diváci skutečně dočkali. Přestože vstup do poslední čtvrtiny zvládla lépe Chrudim, hostující Třebíč se nevzdala a náskok domácích dokázala opět smazat. Dvě minuty před koncem bylo vyrovnáno 59:59.

Úplný závěr se však třebíčským, stejně jako minulý hrací víkend, bohužel nevydařil. Třebíčští se v důležitých závěrečných útocích na rozdíl od domácího týmu neprosadili. Museli pak přistoupit k taktickým faulům. Domácí se však v koncovce duelu dokázali zkoncentrovat na důležité šestky a nedovolili třebíčskému týmu překvapení. Chrudim se tak mohla radovat z vítězství 69:64.

Třebíčští se pokusí navázat na zlepšené předvedené výkony a zlepšit nelichotivou výsledkovou bilanci za tři týdny na domácí palubovce. V sobotu 13.11. budou třebíčští hostit v důležitém souboji Mladou Boleslav a v neděli 14.11. zatím suverénní Liberec.