86:68
(10:21, 24:16, 28:14, 24:17)
SK Slavia Praha B TJ Třebíč

Celý týden před zápasy z různých důvodů (zranění, očkování, karantény) nebylo jasné, v jaké sestavě budou třebíčští basketbalisté schopni odjet k zápasům do české metropole. Narychlo se tak upeklo hostování dvou mladíků (Bačík, Novotný) z jihlavské Vysočiny, kteří bez jediného společného tréninku posílili třebíčský tým pro sobotní zápas proti béčku Slavie Praha.

Díky tomuto posílení se dal nakonec dohromady slušný počet 10 hráčů. Naproti tomu slávisté byli pouze v sedmi. Zkrácená rozcvička, když v času plánovaného začátku zápasu se hrál ještě předchozí zápas kadetů, neměla vliv na vstup do utkání třebíčských, když v úvodních minutách hráli s velkou energií. Hosté se prezentovali pozornou obranou, která nedávala domácím moc šancí skórovat. Ofenziva pak byla podpořena pěti úspěšnými trojkovými pokusy. To znamenalo vedení po první čtvrtině o 11 bodů (10:21).

Ve druhé čtvrtině se sešívaní vzpamatovali a zlepšili svoji hru. Naopak třebíčským až nepochopitelně hrozně rychle začala docházet šťáva a domácí začali ukrajovat z jejich náskoku. Přesto si ho dokázali před poločasovou přestávkou udržet (34:37).

Ovšem to nejhorší z třebíčského výkonu přišlo ve třetí čtvrtině. V útoku málo pohybu, zbytečné chyby a v obraně průchoďák. Toho slávisté využili a nejednou byli ve vedení o 11 bodů oni (62:51).

V závěrečně desetiminutovce už hosté nenašli síly na zvrat ani recept na hru soupeře. Slávisté si tak kontrolovali svůj náskok, který nakonec ještě dokázali navýšit. Důležité utkání dvou sousedů v tabulce tak pro sebe získali jednoznačně domácí a zvítězili 86:68.