Třebíčští basketbalisté mají za sebou další dvě kola druholigové soutěže. V obou případech je čekalo venkovní utkání na brněnských palubovkách. Nejprve v sobotu nestačili na Žabiny, v neděli si však spravili chuť proti Podolí.

SK Žabovřesky - TJ Třebíč 87:75

» statistika a komentář

Body a sestava: Janík 21, Novák J. 12, Sladký 10, Šeda 7, Vrtal 7, Černý D. 6, Černý R. 6, Štěpán 4, Novotný 2.

V sobotní večer hostily třebíčský tým na své domácí palubovce v hale Rosnička brněnské Žabovřesky. Přestože úvodní dva koše zápasu vsítil domácí tým, byli to hosté, kdo byl v začátku zápasu lepším týmem. Třebíčští pokračovali na vlně ze středečního povedeného pohárového utkání a rychle si vypracovali dvojciferný náskok. Nastolené tempo však nedokázali udržet po celou první čtvrtinu a Žabiny se dokázali svému soupeři vyrovnat (19:22).

Vyrovnaný průběh pokračoval i ve druhé čtvrtině zápasu. Třebíčský tým měl velmi povedené pasáže, především když se mu dařil rychlý přechod do útoku, ale brněnský celek dokázal vždy reagovat. Po dvaceti odehraných minutách byli třebíčští ve vedení o 4 body (37:41).

Jako klíčová se pro výsledek zápasu ukázala třetí čtvrtina. Brněnští střelci v této části zasypali konto třebíčských 6 úspěšnými trojkami a otočili skóre ve svůj prospěch (67:61).

Ve čtvrté čtvrtině se třebíčští sice snažili o návrat do zápasu, ale především kvůli útočnému trápení se jim to nedařilo. Neúspěšná byla i snaha v úplném závěru s taktickými fauly, když domácí tým měl velmi vysokou úspěšnost i z trestných hodů. Domácí Žabovřesky, kterým se doposud v rozehrané sezóně výsledkově daří, si tak připsali další vítězství (87:75).

Za zmínku pak stojí i velmi dobrý výkon rozhodčích.

SK BASKET Renocar - TJ Třebíč 78:84

Body a sestava: Janík 27, Černý R. 14, Vrtal 12, Sladký 10, Novák J. 8, Novotný 5, Špaček 5, Černý D. 3.

V neděli na třebíčské čekal další brněnský soupeř SK BASKET Renocar. Úvodní čtvrtina byla skoro jako přes kopírák sobotnímu zápasu. První dva rychlé koše domácího týmu a vedení 5:0. Rychlá reakce třebíčských, kdy si zlepšenou hrou dokáží vytvořit náskok, aby ho v závěru čtvrtiny skoro celý promrhali (20:22).

I druhá desetiminutovka byla nápadně podobná předchozímu dni a utkání na Žabinách. Třebíčští se v některých momentech prezentovali velmi dobrým výkonem. Neodpustili si však i pár slabších momentů, a proto se jim nepodařilo soupeři výrazněji odskočit (39:45).

První změna oproti sobotnímu zápasu přišla ve třetí čtvrtině, kterou si třebíčští nenechali utéct. Svůj mírný náskok z prvního poločasu se jim dařilo držet a nenechali se domácímu Podolí dotáhnout na těsnější dostřel (59:66).

Domácí tým však nesložil zbraně a neustále vyvíjel na hosty tlak. Čtyři minuty před koncem se zvládl dotáhnout na rozdíl jednoho koše. Třebíčským se však podařilo na závěr zápasu zkoncentrovat. V útoku se k nim i přiklonilo potřebné štěstí, když proměnili dva těžké nájezdy a klíčovou trojku. V kombinaci s pozornou obranou v rozhodující fázi zápasu tak dotáhli zápas do vítězného konce (78:84).

Za 14 dní se třebíčské áčko představí na domácí palubovce proti týmům UP Olomouc a Slávie Ostravská univerzita.