Třebíčské áčko má za sebou dvě domácí utkání. Nejdříve v sobotu podlehlo v dramatickém souboji se dvěma prodlouženími Olomouci. V neděli pak zvládlo porazit Slávii Ostravskou univerzitu.

TJ Třebíč - SK UP Olomouc 95:97 P

Body a sestava: Novák J. 20, Šeda 18, Černý D. 15, Novotný 12, Sladký 12, Černý R. 10, Špaček 8, Janík.

Třebíčští do utkání výborně vstoupili. Pozorně bránili, v útoku si skvěle půjčovali míč a dostali se do rychlého vedení 13:2. Nastolené tempo však domácí nedokázali udržet a Olomouc do konce první části hru vyrovnala (18:10).

Vstup do druhé čtvrtiny naopak vyšel o poznání lépe hostující Olomouci, která se šňůrou 10 bodů v řadě bodově dotáhla na svého soupeře. Od té doby začala přetahovaná o každý koš, kdy se oba týmy pravidelně střídali ve vedení (41:40).

Olomoučtí střelci, kteří se už ve druhé čtvrtině začali zahřívat, naplno ukázali svoji formu v úvodu třetí čtvrtiny. Prvních pět košů = pět trojek a odskočení na dvojciferný bodový rozdíl. Třebíčským se podařilo zastavit nápor soupeře, ten si ale hlídal získaný náskok (61:70).

Třebíčští se nevzdali. Ve čtvrté čtvrtině začali přitápět pod kotlem a bod po bodu ukrajovali z náskoku hostujícího týmu. Zápas dospěl do nervy drásající koncovky. Olomouc byla ve vedení o 3 body, ovšem domácí měli poslední útok.

Po dobrém uvolnění se dostal ke střele D. Černý, avšak minul. Díky dobré aktivitě Kuby Nováka na útočném doskoku dostal ještě jednu šanci a tu už využil. S klaksonem poslal zápas do prodloužení a domácí hala bouřila (82:82).

Prodloužení bylo ovlivněno nepříjemným zraněním kolene R. Černého, kdy byla hra na několik minut přerušena. Oba týmy vypadly z tempa a v útoku nevolily dobrá řešení. Po dvou bodech na každé straně se tak šlo do dalšího prodloužení (84:84).

Do toho vlétl domácí tým ve velkém stylu a vypracoval si nadějný náskok 9 bodů. Hosté však předvedli „last minute“ návrat a třemi trojkami v řadě vyrovnali. Navíc poslední útok měli ve svých rukou, nejprve Kotala těžkou trojku neproměnil, ale míč se po nešťastném odrazu dostal k hostujícímu Tomešovi (autor 35 bodů, 9 trojek v utkání), který v poslední vteřině odhodil míč na koš, a ten po několika odrazech propadl domácí obroučkou a rozhodl o vítězství hostů (95:97).

TJ Třebíč - Slávie Ostravská Univerzita 85:72

Body a sestava: Novák J. 20, Janík 19, Sladký 16, Špaček 13, Novotný 8, Černý D. 5, Vrtal 4.

V neděli třebíčské áčko hostilo soupeře z Ostravy. K absentujícím hráčům se přidal zraněný R. Černý a Šeda. Vzhledem k tomu, že domácí tým měl k zápasu připravených pouze 6 hráčů, na poslední chvíli tým doplnil zdravotně indisponovaný Vrtal.

Třebíčští i v okleštěné sestavě dokázali navázat na zlepšenou formu z posledních týdnů. Ostravský tým ale nezůstával pozadu, a tak byl k vidění vyrovnaný basketbal (18:15).

Ve stejném duchu zápas pokračoval i ve druhé čtvrtině, ve které domácí tým přidal ke svému těsnému náskoku další dva body (38:33).

Po změně stran se hrálo více útočněji. Bylo to dané především zlepšenou trojkovou střelbou obou týmů, když zatížily svá konta shodně pěti trojkami. Třebíčští však díky povedenému závěru třetí desetiminutovky odskočili ostravským na 9 bodů (66:57).

Domácím dělal v dresu hostujícího týmu problémy především Urbánek, ale svůj náskok si třebíčští v závěrečné periodě kontrolovali. Průběh zápasu byl vyrovnaný, ale třebíčští v každé čtvrtině dokázali odskočit soupeři o pár bodů, a to rozhodlo o jejich vítězství (85:72).