Důležité dva domácí zápasy se sousedy v tabulce čekaly na třebíčské áčko o uplynulém víkendu. Zatímco v sobotu si třebíčští basketbalisté dokázali poradit s Kroměříží, v neděli padli po dramatické bitvě, která dospěla až do prodloužení, s Kyjovem.

TJ Třebíč - Slavia Kroměříž 74:69

» statistika a komentář

Body a sestava: Sladký 16, Vrtal 13, Černý D. 11, Štěpán 10, Novotný 8, Špaček 6, Cejpek 5, Šeda 5.

Třebíčské nadále sužují problémy se sestavou, kdy se k dlouhodobě zraněnému R. Černému přidali Janík, Man a Novák. Naopak Kroměříž k důležitému souboji přijela v kompletním složení.

Vstup do utkání vyšel lépe hostující Kroměříži, která rychle šla do vedení, ale v 8. minutě se po dvou trojkách ujali třebíčští vedení, které už do konce čtvrtiny (22:18) ani zápasu nepustili.

Třebíčský tým i ve 2. čtvrtině odváděl dobrou práci v obraně a k tomu se začala projevovat převaha pod košem (47:37).

Ve třetí čtvrtině střelci mlčeli a dominovala obrana jak na jedné, tak druhé straně (58:49). Dvě minuty před koncem byli třebíčští v pohodlném vedení 74:59, ale Kroměříž se velkým tlakem v obraně a fauly snažila posílat třebíčské hráče na čáru TH a tahle taktika jim dokonale vyšla, třebíčští TH nezvládli, zahodili jich šest v řadě (celkem v utkání TH 29/10) a nechali Kroměříž dotáhnout na rozdíl 5 bodů (74:69).

Třebíčským vítězství zhořklo ještě více, když se 30 vteřin před koncem zranil Honza Sladký.

TJ Třebíč - Jiskra Kyjov 87:92 P

Body a sestava: Štěpán 24, Špaček 16, Vrtal 13, Novotný 11, Černý D. 9, Cejpek 8, Šeda 6.

V neděli do Třebíče přicestovala Jiskra Kyjov, která stejně jako Třebíč bojuje v posledních týdnech s řadou absencí. Třebíčští chtěli napravit velmi nepovedený výkon, kterým se prezentovali na palubovce Kyjova v úvodu soutěže. Snahu třebíčským komplikoval fakt, že jim v utkání chyběl klasický střední rozehrávač. Na pozici křídla pak musel zaskakovat podkošový veterán Špaček.

První koš utkání sice dali hosté, ale třebíčští rychle otočili hru a šli do mírného vedení, které si ale ke konci čtvrtiny vzali hosté zpět (19:21). Ve druhé čtvrtině přišla asi nejlepší pasáž domácích, kdy rychlou hrou a přesnou střelbou šli do poločasového vedení (45:42).

Ve druhé polovině utkání už bylo na třebíčských vidět, že jim v úzké sestavě dochází síly. Třebíčští bojovali, ale nedokázali se soupeři utrhnout (61:61). Ve čtvrté čtvrtině se domácí začali dostávat do velkých problémů s fauly.

Minutu před koncem hosté vedli už o 6 bodů, ale domácí předvedli heroickou koncovku a and-one akcí 4 vteřiny před sirénou vyrovnal domácí Šeda. V posledním útoku měli míč v rukou hosté, kteří tak měli šanci zápas rozhodnout ve svůj prospěch. Nabídnutou šanci však nevyužili, když je domácí obrana nepustila ke střele. Zápas tak dospěl do prodloužení (82:82).

Vyrovnaný průběh pokračoval i v nastaveném čase. Zlom nastal až v poslední minutě, ve které domácí tým už nepřidal žádný bod. Naopak hosté se dokázali prosadit a třebíčští tak nezvládli ani druhý prodlužovaný zápas v sezóně, když nakonec podlehli Kyjovu 87:92.

Další důležitý zápas čeká na třebíčské áčko po třítýdenní pauze. V neděli 12.2. odehrají velmi náročný zápas na palubovce žďárských vlků.

Mezitím v pátek 3.2. bude na programu další ročník basketbalového plesu, kam jsou všichni fanoušci zváni. Poslední volné vstupenky si můžete zajistit zde.