Související zápas

TJ Třebíč
FASTAV Zlín BTJ Třebíč
68:81(24:17,32:36,51:58)
st 24. 9. 2025 19:30 @ Městská SH Zelené, Zlín, Český pohár - Český pohár mužů, 1. kolo
70_20250926_070129.jpg

Muži v poháru postupují do 2. kola

Třebíčští basketbalisté zvítězili v 1. kole Českého poháru na palubovce týmu SKB FASTAV Zlín B a postupují tak do druhého kola, ve kterém budou hostit prvoligový BC Nový Jičín.

SKB FASTAV Zlín B - TJ Třebíč 68:81

Body a sestava: Ladman 17, Janík 14, Novák J. 14, Palát 10, Černý D. 6, Holík 6, Šeda 6, Prodělal 4, Obršlík 2, Skála 1, Zahradníček 1, Sladký.

Áčko odcestovalo na pohárový zápas do Zlína s velmi mladou sestavou, ve které byli dva hráči juniorského věku a dva kadeti. Hned pro tři z nich se jednalo o premiéru v mužské kategorii.

Vstup do zápasu byl z hostující strany vlažný. Zlom nastal ve druhé čtvrtině, kdy třebíčští zvýšili agresivitu v obraně, a to dělalo oslabenému zlínskému týmu problémy. Hosté se dostali do vedení, které pak ve zbytku zápasu už nepustili. Zlín ještě ve druhém poločase několikrát zazlobil díky své trojkové palbě. Třebíčští však zápas kontrolovali a dovedli do vítězného konce.

„Vzhledem k probíhající rekonstrukci haly a tím hodně limitované možnosti tréninků jsme tento pohárový zápas uvítali. Zároveň jsme ho využili, aby velkou porci minut odehráli mladí hráči. Sestavu jsme doplnili o Vojtu Paláta a Vaška Holíka, kterým se jinak termíny druhé ligy kryjí se zápasy v jejich věkové kategorii U17. V zápase jsme těžili z fyzické převahy pod košem a ze širší rotace hráčů. Měli jsme několik výborných pasáží, kdy jsme přinutili soupeře k chybám a trestali je z rychlého protiútoku. Bohužel jsme si neodpustili ani momenty, kdy jsme měli špatnou koncentraci a komunikaci v obraně, a proto jsme pozdě přistupovali k soupeřovým střelcům. Celkově jsme ale v zápase zaslouženě vyhráli. Vítězství nelze přeceňovat, protože Zlínu také chyběli někteří důležití hráči. I tak jsme za něj rádi.“ zhodnotil pohárový postup trenér Radim Černý.