Třebíčské áčko má za sebou poslední dva zápasy základní části druhé ligy, a zároveň poslední dva zápasy v sezóně, protože play off proběhne bez třebíčské účasti.

Slovan MACH1nes Černá Pole - TJ Třebíč 101:67

Body a sestava: Sladký 18, Vrtal 12, Černý R. 10, Janík 10, Man 6, Šeda 6, Tesař 5, Skála, Špaček.

V sobotní večer hostil třebíčské basketbalisty druhý tým ligové tabulky tým Slovan MACH1NES Černá Pole Brno. Z třebíčské sestavy vypadla důležitá čtveřice hráčů základní rotace Šoula, J. Novák, D. Černý a Cejpek. Třebíčští basketbalisté byli se soupeřem schopni držet krok pouze v první čtvrtině, po které ztráceli na kvalitní a zkušený domácí tým pouze bod.

Od druhé čtvrtiny, ale začali domácí postupně navyšovat svůj náskok a bylo jasné, že žádné překvapení nedopustí. Třebíčští měli problém především na obranné polovině, kdy se jim nedařilo zastavovat útoky domácího týmu, který si skvěle půjčoval balón a využíval své fyzické převahy. Bodově pak na straně domácích vyčníval trojlístek Semerád, Šebela a Zachrla. Brněnský tým tak dokráčel k jasnému vítězství v poměru 101:67.

SK Žabovřesky - TJ Třebíč 87:50

Body a sestava: Vrtal 13, Janík 12, Černý R. 7, Sladký 7, Tesař 6, Man 3, Skála 2, Špaček.

V nedělní dopoledne čekal na třebíčské poslední zápas základní části na palubovce brněnského týmu SK Žabovřesky. Seznam absentujících hráčů rozšířil Franta Šeda. Zápas byl od samého začátku v režii domácího týmu. Ten nepodcenil oslabený hostující tým a šel si tvrdě za vítězstvím, které jim dávalo definitivní razítko na udržení 6. místa v tabulce.

O osudu utkání naplno rozhodla druhá čtvrtina, která byla z třebíčského pohledu katastrofální. Naštěstí v druhém poločase se třebíčský tým vzchopil a zbytek utkání odehrál vyrovnaně. To však nic nezměnilo na vysokém vítězství brněnského celku 87:50.

O osmé místo bojoval na dálku třebíčský tým proti Šumperku. Ten v nedělním domácím zápase porazil Podolí a dotáhl se bodově na třebíčské. Navíc díky lepšímu skóre ze vzájemných zápasů přeskočil třebíčské na poslední postupové pozici do play off. Mužům tak bohužel končí sezóna, když se umístilo na konečném devátém místě. Áčko děkuje fanouškům za skvělou podporu během celé sezóny.