83:102
(26:24, 16:23, 18:33, 23:22)
TJ Třebíč Slavia Kroměříž

V zahajovacím zápase sezony hostili třebíčští basketbalisté na domácí palubovce tým Kroměříže. Od začátku utkání se hrál pohledný basketbal ve vysokém tempu. Oba týmy se střídaly ve vedení. Domácí tým střelecky táhla dvojice Jiří Šoula a Daniel Černý. Hosté kontrovali rychlými nájezdy pod koš, které měla domácí obrana problém zachytávat. Přesto úvodní čtvrtinu dokázali těsně vyhrát třebíčští (26:24).

Ve stejném duchu se vyvíjel zápas i ve druhé čtvrtině. Komplikací pro domácí byly problémy s fauly dvojice Sladký a Vrtal. V závěru prvního poločasu hostující Kroměříž odskočila domácím na rozdíl 5 bodů (42:47).

Vstup do druhé půle domácím vůbec nevyšel. Myšlenkami jako by zůstali v šatně a aktivní hosté to okamžitě potrestali rychlými 6 body v řadě. Po oddechovém čase se domácí tým vzpamatoval. Bohužel však jen na chvíli. Třebíčští poté opět vypadli úplně z role. Začali dělat minižákovské chyby a dopřávali hostům dvojtaktové cvičení. Vše vyvrcholilo dvěma ztrátami v posledních deseti vteřinách třetí čtvrtiny a hosté natáhli náskok na propastných 20 bodů (60:80).

Na poslední čtvrtinu posílil třebíčskou sestavu Honza Janík, který narychlo přijel z práce, aby doplnil úzkou rotaci. Jeho vstup do utkání dodal domácím potřebnou energii, kteří se tak začali nadechovat k náporu. Kroměříž se však díky povedené třetí čtvrtině dostala do laufu, a tak bylo pro domácí těžké se vrátit do zápasu. Přesto třebíčští začali bod po bodu ukrajovat z náskoku Kroměříže.

Čtyři minuty před koncem stáhli náskok na 10 bodů a vypadalo to, že by mohli koncovku utkání zdramatizovat. Poté však přišel další výpadek domácího týmu a dramatická koncovka se nekonala. Kroměříž naopak domácím znovu odskočila, a navíc pokořila stobodovou hranici. Třebíčští tak museli skousnout porážku 83:102.