67:90
(16:26, 24:16, 11:25, 16:23)
TJ Třebíč SK BASKET Renocar

V nedělním zápase přijel do Třebíče brněnský tým z Podolí. Domácí tým se musel obejít bez Honzy Janíka, který se zranil v sobotním zápase. Třebíčští chtěli napravit nepovedený sobotní výkon a vlétli do zápasu s velkou chutí a na začátku druhé minuty se dostali do vedení 7:2.

Podolí brzy srovnalo krok a postupem času začalo přehrávat domácí tým. V dresu hostů se činil především bývalý slovenský reprezentant Körner, který ještě v loňské sezoně nastupoval v nejvyšší soutěži v dresu Basketu Brno. Úvodní desetiminutovku pro sebe získal hostující tým (16:26).

Ve druhé části třebíčští zlepšili svoji hru. Vytvářeli si dobré střelecké pozice jak z pod koše, tak zpoza trojkového oblouku. Když k tomu přidali i výbornou obranu, rázem byli zpět v zápase (40:42).

Domácí tým se hodně soustředil, aby si pohlídal začátek druhého poločasu. Herně se to dařilo, když si nadále domácí vytvářeli v útoku dobré pozice. Bohužel i otevřené střely nepropadaly obroučkou, a to třebíčský výkon srazilo. Ve hře domácího týmu se pak začali opět kupit zbytečné chyby. Naopak zkušený hostující tým nadále předváděl kvalitní hru a navyšoval svůj náskok (51:67).

Poslední čtvrtina už se tak pouze dohrávala. Třebíčští, kteří oba zápasy odehráli v oslabené sestavě, neměli síly, aby s vývojem zápasu něco udělali. I druhý zápas tak po nepovedeném druhém poločase výsledkově nezvládli a prohráli 67:90.

Na třebíčské áčko nyní čeká 1. kolo Českého poháru, ve kterém na statní svátek 28.9. přivítá na své palubovce Žďár nad Sázavou. Poté odehrají třebíčští basketbalisté dvě venkovní utkání ve slezské metropoli, kde si budou chtít připsat první ligové vítězství v sezoně. Soupeři jim budou BK Hladnov Ostrava a Slávie Ostravská Univerzita.