95:87 P
(22:13, 19:21, 20:20, 20:27, 14:6p)
Slávie Ostravská univerzita TJ Třebíč

V sobotním zápase v novém ostravském kampusu nestačili třebíčští ani na soupeře vletět a utkání bylo kvůli problémům se světelnou tabulí 2x na několik minut přerušeno. Toho využili domácí, kteří tím otupili úvodní nápor Třebíče a první čtvrtinu vyhráli 22:13.

Druhou čtvrtinu začala lépe Ostravská, která se rychle ujala až 15 bodového vedení, což byl budíček pro třebíčské hráče, kteří konečně rozběhali dlouhou cestu a úvodní peripetie s časomírou. Do poločasu snížili hosté na rozdíl 7 bodů (41:34).

Bohužel poločasová přestávka opět uspala třebíčské hráče. Úvod třetí čtvrtiny zvládli domácí a po třech trojkách měli zpět vedení o 15 bodů. Hostující tým tahle ztráta znovu probudila z letargie a třebíčští začali pomalu bod po bodu stahovat náskok domácích (61:54).

Ve čtvrté čtvrtině to byl boj, třebíčští tlačili na domácí a dvě minuty před koncem čtvrté čtvrtiny se dostali v zápase poprvé do vedení, ale taky do velkých problémů s fauly. V dramatické koncovce domácí kontrovali 2x zpoza oblouku a jednou z čáry TH (+3). Čtyři vteřiny před koncem se ujal míče třebíčský Jirka Šoula a trojkou poslal zápas do prodloužení (81:81).

V úvodu prodloužení se rychle za sebou stěhovali ze hřiště pro 5 faulů třebíčští pivoti Matěj Vrtal s Kubou Novákem. Dvě minuty před koncem prodloužení trefil domácí Turček trojku na rozdíl šesti bodů, která ostravský tým uklidnila. Třebíčští to ještě zkusili, ale zkušený domácí tým si už vítězství pohlídal.