75:61
(15:20, 23:15, 12:14, 25:12)
BK Hladnov Ostrava TJ Třebíč

V neděli na třebíčské čekal loňský třetí tým tabulky BK Hladnov Ostrava. Hostujícímu týmu tentokrát úvod utkání a vlastně celá první čtvrtina vyšla, kdy domácí skóre zkorigovali těžkou trojkou až v poslední minutě (15:20).

Naopak druhá čtvrtina byla jak na houpačce. Hladnov se rychle dostal do dvoubodového vedení, aby potom třebíčští předvedli svoji nejlepší pasáž utkání a šňůru 12 bodů zastavil až timeout domácích. Oddechový čas domácí tým nastartoval a do konce první poloviny utkání skóre překlopil na svoji stranu (38:35).

Třetí čtvrtina přinesla asi nejvyrovnanější průběh utkání, kdy si domácí udržovali stále 3-6 bodové vedení, které se podařilo třebíčským umazat až v poslední minutě (50:49).

Třebíčský tým se v průběhu celého zápasu potýkal s tristní úspěšností střelby a bohužel to nezlomil ani v poslední čtvrtině. Třebíčští zahodili několik šoupáků v době, kdy se i domácí Hladnov střelecky trápil. A tak místo toho, aby soupeři odskočili, trval nadále vyrovnaný stav.

Bohužel pro třebíčské střelecké konto jako první (čtyři minuty před koncem za stavu 59:57) odšpuntovali domácí. Hostující tým zůstal v křeči a nedokázal zareagovat na domácí nápor. I druhý těžký zápas na ostravské půdě tak třebíčští prohráli (75:61).

Třebíčští zlepšili své výkony oproti prvnímu nepovedenému hracímu víkendu. Bohužel se v ani jednom zápase nezbavili výpadků ve hře, které jim zabránily v lepších výsledcích. Věříme, že první ligová výhra přijde příští víkend, kdy na třebíčské áčko čekají domácí zápasy proti týmům z Frýdku-Místku a Karviné.