88:66
(22:20, 20:7, 27:22, 19:17)
TJ Třebíč Basketpoint Frýdek-Místek
Komentář k zápasu:

V sobotu přivítali třebíčští basketbalisté s uzdraveným Honzou Janíkem na své palubovce nováčka soutěže z Frýdku-Místku. Tento mladý tým je tvořen z drtivé většiny basketbalisty ještě juniorského věku a podle toho se také prezentoval. Celoplošná obrana a rychlý přechod do útoku - to mají „Pointers“ ve své DNA, a domácí borci na to museli reagovat. Ze začátku měli třebíčští s extrémním tempem hostů problémy. Ale díky svým zkušenostem a fyzické převaze drželi s Frýdkem krok (22:20).

V úvodu druhé čtvrtiny se díky trojce kapitána Šotlíka dostal Frýdek opět do vedení. Poté se ale naplno rozjela domácí lokomotiva, která šňůrou 14:0 určila ráz utkání. Domácí měli pod košem výškovou převahu, kterou se jim dařilo naplno využívat. Kuba Novák pak předvedl několik leteckých kousků, při kterých vyzkoušel pevnost třebíčských obrouček (42:27).

Hosté neustoupili ze svého způsobu hry ani ve druhém poločase. Agresivní obrana, bleskový přechod do útoku a všichni hráči za doskokem. Chvílemi to domácím opět dělalo problémy. Když ale měli v útoku dobré rozestavení a míč putoval rychle z ruky, dokázali se v útoku snadno prosazovat. Díky tomu nadále drželi třebíčští zápas pod kontrolou (69:49).

Frýdek-Místek však nadále nic nevzdával. K tomu aby se přiblížil třebíčskému týmu jim však chyběla lepší úspěšnost střelby z dálky. Nutno podotknout, že ještě větší trápení zpoza trojkového oblouku, prožíval domácí tým. I kvůli tomu probíhal zbytek zápasu vyrovnaně. Domácí nakonec zvítězili v poměru 88:66 a mohli se tak radovat z první ligové výhry v sezóně.