67:96
(11:23, 19:20, 17:27, 20:26)
TJ Třebíč Sokol Karviná

V nedělní poledne odstartoval souboj třebíčských basketbalistů s velkým favoritem soutěže z Karviné. Kromě dlouhodobě absentujících se domácí museli opět obejít také bez Honzy Janíka, kterého nepustili do hry pracovní povinnosti. Úvod zápasu měl pro třebíčské hrůzostrašný průběh. Karviná vlétla na domácí tým a rychle se dostala do vedení 11:2.

Aby toho nebylo málo, po nevybíravém úderu kolenem od soupeře, musel ze hry odstoupit domácí Jirka Šoula se kterým to nevypadalo vůbec dobře. Slezský tým neměl s domácími žádné slitování a po další své bodové šňůře už byl ve vedení 23:4. Až ke konci první čtvrtiny domácí rozběhali těžké nohy ze sobotního běhavého zápasu a i bez svého klíčového hráče se semknuli a začali se vracet do zápasu (11:23).

V druhé čtvrtině pokračovali třebíčští ve zlepšeném výkonu. Akci zápasu předvedl v obraně Kuba Novák, když v rychlém protiútoku Karviné dvěma neuvěřitelnými bloky zastavil soupeře, zvedl diváky ze sedaček a nakopl domácí tým. Ten v útoku dobře kombinoval a dostával míče do dobrých střeleckých pozic. Bohužel proměňovat se je třebíčským dařilo pouze z vymezeného území. Z delší vzdálenosti se ještě více prohloubilo sobotní trápení. Zato Karviná to měla přesně obráceně. Z pod koše se přes dobrou třebíčskou obranu neprosazovala. Naopak měla extrémně vysokou úspěšnost střelby za 3 body. Díky tomu se hosté nadále drželi ve vedení (30:43).

Proti silné Karviné je hrozně těžké otočit vývoj zápasu, přesto domácí nastoupili do druhého poločasu s odhodláním to dokázat. Opticky jejich snaha a výkon nevypadal vůbec špatně. Bohužel stále tomu chyběla úspěšná střelba z dálky. Naopak Karviná střelecky nadále excelovala, především dvojice Landor a Tomek proměňovala i těžké trojky s rukou v obličeji, a vzhledem k tomu, že „tři“ jsou víc než „dva“, náskok hostů narůstal. Další nepříjemnost pro domácí tým pak bylo odstoupení Matěje Vrtala, který inkasoval od soupeře tvrdý loket a musel odjet na šití (47:70).

S nadsázkou řečeno měli domácí ve čtvrté čtvrtině skoro více hráčů v nemocnici než na zápase, a tak se i vzhledem k velkému rozdílu ve skóre zápas už spíše dohrával. Slezský tým přesto nesundal nohu z plynu a vytaženou obranou nedával vydechnout unaveným domácím hráčům. Domácí v posledních minutách už neměli možnost vystřídat (déjà vu loňského play off právě proti Karviné), přesto drželi se silnou Karvinou krok a bojovali statečně. Fanoušky pak potěšili alespoň výstavní týmovou akcí na jejímž konci byl opět Kuba Novák, když po náhozu efektivně zasmečoval míč do koše. O domácí prohře 67:96 rozhodl nepovedený vstup třebíčského týmu do utkání a propastný rozdíl ve střelbě za tři body (trojky 1:17).

Třebíčské áčko má nyní na programu druhé kolo Českého poháru ve kterém vyzve 25.10. na domácí půdě prvoligový FASTAV Zlín. Poté vyjedou třebíčští basketbalisté na palubovky Olomouce a Šumperka.