105:84
(22:18, 30:34, 23:18, 30:14)
TJ Šumperk TJ Třebíč

V neděli hostil třebíčské na své palubovce tým TJ Šumperk. Tento zkušený tým hraje v dobré formě a hlavně na domácí palubovce je hodně silný. Třebíčským to ukázal hned na začátku utkání, kdy se po dobrém nástupu dostal do vedení. I třebíčští ale ukázali svoji kvalitu a rychle se vrátili na dostřel.

Poté zápas probíhal jak na houpačce, kdy oba týmy střídaly povedené úseky s těmi slabšími. Diváci měli možnost sledovat atraktivní a vyrovnaný basketbal. Hosté z Třebíče předvedli několik nádherných basketbalových akcí. Bohužel se do jejich hry vloudily i zbytečné chyby. Domácí Šumperk táhla v prvním poločase trojice Tomeš, Wiesner, Tůma a o poločase bylo vyrovnané skóre 52:52.

Druhý poločas odstartoval obdobně jako ten první. Povedený nástup Šumperka a poté odpověď Třebíče. Nadále tak probíhala napínavá bitva a boj o každý míč. To vše až do zhruba poloviny závěrečné čtvrtiny. Třebíčští poté zahodili jasné tutovky a několikrát ztratili zbytečně míč.

To nastartovalo domácí Šumperk, který se dostal do laufu a do koše mu spadlo úplně všechno, a to i od hráčů, od kterých se to tolik nečekalo. Hosté se naopak dostali do křeče a nedařilo se jim vůbec nic. Během pár posledních minut se tak z vyrovnaného napínavého zápasu zrodilo jasné vítězství domácího Šumperka 105:84. Áčko tak víkend zvládlo na 50 %.

Za dva týdny se představí na domácí palubovce proti brněnským týmům z horní poloviny tabulky. V sobotu 18.11. netradičně už od 14 hodin přivítá Žabovřesky, kterým patří 4. místo. V neděli pak do Třebíče přijede tým Slovan MACH1NES Černá Pole Brno. Zápas proti týmu, který je na děleném prvním místě, startuje ve 13:00.