85:67
(25:19, 16:18, 15:11, 29:19)
SK BASKET Renocar TJ Třebíč

V sobotním zápase hostil třebíčské basketbalisty na své palubovce v Podolí u Brna tým SK BASKET Renocar. Poprvé v sezoně se objevil v třebíčské sestavě pivot Cejpek, který tak vyztužil sílu pod košem, kde třebíčským chyběli důležití hráči Kuba Novák a Franta Šeda.

Úvod utkání patřil domácímu týmu, který předvedl v útoku několik pohledných kombinací a navíc byl střelecky při chuti. Hosté z Třebíče však brzy srovnali s domácími krok a hrál se vyrovnaný basketbal, čemuž odpovídalo i skóre. Třebíčské mohlo mrzet několik neproměněných šoupáků, které vždy přibrzdily jejich rozlet a připravilo je o lepší průběžný výsledek.

Zlom utkání nastal ve čtvrté čtvrtině, kdy brněnští čtyřmi trojkami odskočili třebíčským, kterým se naopak v těchto momentech v útoku přestalo dařit. Když navíc po sporném výroku rozhodčího museli skousnout dvě přísné technické chyby a diskvalifikující chybu, náskok domácích se vyšplhal rázem ke 20 bodům a o vítězi utkání bylo prakticky rozhodnuto. V závěrečných minutách už k žádnému zázračném obratu nedošlo, a tak Podolí dovedlo zápas do vítězného konce 85:67.