87:51
(23:15, 15:13, 27:14, 22:9)
TJ Třebíč BK Vlci Žďár

V prvním kole hostili regionálního rivala ze Žďáru nad Sázavou se kterým si dokázali poradit. Oba týmy nastoupili ve sváteční večer v nekompletním složení. Oproti prvním ligovým zápasům už ale domácí mohli počítat s Kubou Novákem, který tradičně potěšil fanoušky svými leteckými kousky.

Úvod patřil jednoznačně domácím, kteří vlétli do utkání s velkou energií a už ve druhé minutě se dostali do vedení 11:0. Poté se hostující tým oklepal z počátečního šoku a podařilo se mu hru vyrovnat. Domácí se však dostali do pohody a hlídali si svůj náskok (23:15).

Hostující Vlci, kteří strávili celý zápas v zónové obraně, zlepšili svoji hru a bod po bodu začali nenápadně stahovat náskok domácích. Koncovka prvního poločasu, ale opět patřila třebíčským, kteří svému soupeři znovu bodově odskočili (38:28).

Úvod druhé půle probíhal opět pod taktovkou třebíčského týmu. Vytaženou obranou zaskočili žďárské hráče a několik jejich chyb dokázali potrestat. Nadále se jim i dařilo proti zónové obraně hostů, když si dobrým pohybem míče vytvářeli volné střelecké pozice na perimetru. V této disciplíně vynikal především Jirka Šoula, který zatížil žďárské konto sedmi trojkami. Po třech čtvrtinách tak přesáhl rozdíl ve skóre hodnotu dvaceti bodů (65:42).

Poslední čtvrtina se už tak pouze dohrávala. Domácí v ní rozložili minuty mezi všechny hráče, aby trochu pošetřili síly na víkendové venkovní ligová utkání. Celý zápas probíhal spíše v přátelském duchu s minimem faulů na obou stranách a domácí dokázali zvítězit vysoko 87:51.

Ve druhém kole Českého poháru přivítají třebíčští basketbalisté na své palubovce prvoligový tým FASTAV Zlín.